keren-14

כללים לעיצוב הבית – פחות זה יותר יוקרתי

איזון, הוא אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב הבית. המשמעות היא גם איפוק. כלומר, להתאפק ולא תמיד לתלות את כל עבודות האומנות על הקירות, להימנע מהצבת פריטים רבים מדי על המדפים ואפילו להשתמש בתאורה באופן נבון.

עיצוב יוקרתי שמשדר איפוק יכול לכלול קיר בריקים ועליו תלויה עבודת אומנות אחת מרשימה משובצת בזהב ואבנים יקרות, שתהווה ניגוד מרשים לקיר המחוספס. גם ציור מקורי במסגרת יוקרתית מוזהבת ומשובצת בכמה יהלומים זעירים, יכול להיות קונטרסט מדהים לקיר הבריקים. כלומר – עיצוב מאופק יכול דווקא להקרין יוקרה וסגנון מעודן.

הנה כמה כלים בסיסיים שיסייעו לכם לקבל החלטות עיצוביות שבסופו של דבר יבטיחו לכם בית נעים, נוח ויפה.

קחו בחשבון את החלל הנגטיבי (המקום הריק)

לפעמים, פחות זה יותר. בעיצוב, החלל הנגטיבי הוא האזור הריק, זה שאין בו שום חפץ או פריט. החלל הנגטיבי הנפוץ ביותר הוא השטח הלבן שעל הקירות שלכם. זה מפתה למלא כל חלל ריק בכול מיני קישוטים, אבל לפעמים, החלל הנגטיבי פשוט מדבר בעד עצמו.

לדוגמה, כשכותבים משהו, לעיתים קרובות המשפטים שכתבנו מכילים מילים נוספות שבלעדיהן המשפט עדיין יישמע בסדר גמור. נסו לאמן את עצמכם ולחפש את המקומות האלה בבית שלכם. האם יש בבית קיר צר ועליו עבודת אמנות קטנה שאם תסירו אותה, הקיר עדיין ייראה בסדר גמור? האם על משטח השולחן שלכם יש עיטור כלשהו, שייראה ממש מלהיב אם תמחקו אותו?

זה יכול להיות קצת מסובך, לקשט את החדר תוך תשומת לב לחלל הנגטיבי, אבל יש כמה דרכים שבעזרתן כל אחד יוכל לעשות זאת:

  • הימנעו מעומס. זוהי כנראה הדרך הטובה והנפוצה ביותר בעזרתה תוכלו להפיק את המרב ממרחב נגטיבי. ערימה של חפצים על השולחן שלכם יכולה להתאים באופן מושלם, אבל זה לא אומר שכל הפריטים האלה באמת צריכים להיות שם. השאירו קצת מקום, קצת חלל נגטיבי. גם עומס רב מדי על קיר בריקים שאמור להיות אלמנט מיוחד ובולט כשלעצמו, עלול ליצור "רעש" בחדר.
  • היו מכוונים. וודאו שהחלל הנגטיבי אכן משרת את המטרה. אתם יכולים להשאיר חלל ריק כדי להדגיש אזור מקושט שנמצא בקרבת מקום, והחלל הנגטיבי ייצור אולי עיצוב מעניין.
  • התבוננו בצורות. שתי צורות מנוגדות יכולות ליצור חלל נגטיבי אחר, או מעניין. שולחן קפה מעוקל יכול לרכך את קווי החלל הנגטיבי החדים שיוצרים כסאות וספות זוויתיים בחדר מרובע. אבל יכול להיות שתכנון שכזה לא מתאים לחדרים קטנים, שבהם עדיף לקרב את השולחן העגול אל הספה כדי ליצור מקום ישיבה נוח.

כדי להבהיר, לא מדובר רק על חיפוש מקומות שמהם אפשר להסיר חפצים אלא יותר על חיפוש אחרי נקודות בחדר שייראו נהדר גם כשהן ריקות. מדובר גם בהתחשבות בפונקציונליות של חללים ריקים בין החפצים השונים.

ארגנו את התאורה שלכם

אם אתם נמנים על אותם אנשים שלא יודעים הרבה על תאורה, כדאי קודם כל לדעת שיש שלושה סוגים בסיסיים של התאורה:

תאורה סביבתית: תאורה שקרויה גם תאורה כללית והיא מתייחסת לכל התאורה העילית שנועדה להאיר את החדר באופן שווה.

תאורה משימתית: כפי שהשם מרמז, תאורה זו נועדה להאיר משימה ספציפית. מנורה בסלון יכולה להאיר פינת קריאה. תאורה מתחת לארונות המטבח משמשת כתאורת משימה כדי להאיר את משטחי העבודה.

תאורה מדגישה: תאורה מדגישה נועדה להדגיש אובייקט מסוים, למשל תאורה מעל ציור במסגרת מוזהבת שתלוי על קיר בריקים.

הוספת סוגים שונים של תאורה יכולה להוסיף ממד ייחודי לחדרי הבית. התחילו עם תאורה סביבתית בכל חדר ולאחר מכן חשבו כיצד להשתמש בתאורה המשימתית ובתאורה המדגישה.

מוגש באמצעות חברת מילסטון, יצרנית בריקים ופיספסים לעיצוב וחיפוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *